6.3.2022

Akce pro nejmenší

Tábor pro nejmladší ve věku 5-8 let má letos premiéru a vznikl jako odpověď na plnou obsazenost Litoměřicko-turnovských táborů v posledních letech, která neumožňovala vzít na tábor všechny zájemce, především z řad nejmladších táborníků. Proto bylo na loňské náčelnické poradě rozhodnuto přidat další turnus určený právě pro nejmladší věkovou skupinu, pro níž bude přizpůsoben program i délka tábora. Tento úkol si vzali na starost Petr Mikuš a Hynek Bartoš-dva bývalí hlavní vedoucí Turnováků a Litoměřičáků a otcové několika dorůstajících táborníků a tábornic. I většina dalších členů našeho týmu patří mezi zkušené táborové vedoucí z minulých let. Zde je pár slov ke každému z nás: 

Mgr. Petr Mikuš, hlavní vedoucí: Miki jezdí na tábory pod různými organizacemi od svých šesti let a postupně vystřídal téměř všechny táborové role a funkce. Nejlíp se cítí při vymýšlení divadelních scének, shánění rekvizit, přípravě her a při budování nebo vylepšování tábořiště. Živí se stavbou domu pro svou rodinu a organizací tábora, ve volném čase se věnuje geologii a šéfování kolektivu těžařů Liberecké žuly. 

MUDr. Hynek Bartoš, hlavní vedoucí: Hynek byl dlouholetým táborovým náčelníkem či zdravotníkem a tábory jsou jeho srdeční záležitostí. Vždyť mu daly i to nejcennější, co má, tedy jeho ženu Veve. V poslední době se stal na veřejnosti známým spíše jako covidobijec, i proto už se nemůže dočkat týdne táboření v divočině.

Ing. Tonda Legner, zásobovač: Živoucí legenda, otec zakladatel a první z náčelníků táborů Matěj s námi jede jako zásobovač a technická podpora. Pro tuto svou roli má krom letitých táborových zkušeností i vynikající průpravu z civilního zaměstnání, kde se léta živil jako stavitel mostů či jako pedagog.

Hanka Tahotná, kuchařka: Hanička je dobrý duch našich táborů, oplývající stále dobrou náladou, úsměvem a ochotou pomoci. Krom toho také výtečně vaří a peče, tak se nedivte, jestli děti po návratu domů budou vážit o pár kilo navíc.

Ing. Arch. Láďa Bartoš, vedoucí: Zkušený vedoucí řečený Kousáč je naším šamanem a garantem v oblasti historie, archeologie a architektury. Je také autorem mnoha dnes již zlidovělých hlášek a skvělým hercem v táborových scénkách. Dovede kvalitně předpovídat nejen počasí.

Ing. Dana Bartošová, vedoucí: Danča neboli Modré Oko je nejen zkušenou vedoucí, ale i matkou dvou dětí a učitelkou na základní škole. Její preciznost, spolehlivost i laskavost jsou legendární.

Bc. Lída Landová, vedoucí: Lidka je naším styčným důstojníkem přes hudbu, chemii, přihlášky a utěšování plačících dětí. Všem těmto (a mnoha dalším) činnostem se věnuje profesionálně nebo se tomu blíží.

Mgr. Maruška Legnerová, vedoucí: Maruška pochází ze slovutné náčelnické rodiny. Má pedagogické vzdělání a pracuje jako učitelka. Je zodpovědná a umí si sjednat respekt, proto dostala na starosti účetnictví. Z žádného problému na táboře se jen tak nesloží.

Magda Zimmerová, vedoucí-praktikant: Magda je v našem týmu nejmladší. K roli platného člena týmu ji předurčuje velká rodina s dvěma mladšími sourozenci. Ve volném čase je výbornou cukrářkou a svým tréninkem umí přimět psy k předvedení až akrobatických kousků.