8. až 10. května proběhla víkendovka Litoměřického turnusu 13+.
Na cestu do Českého ráje se nás celkem sešlo osm. S těžkými krosnami jsme nastoupili do vlaku a odjeli směrem do Turnova, odkud jsme se potom vydali na cestu. Skrz město jsme se dostali k lesu a pak jsme šlapali dlouhé hodiny. Zastavili jsme na oběd u hradu Valdštejn a zase se nám šlo o trochu lépe. Naším prvním cílem byla trampská osada El Torro, ale když jsme na místo dorazili, bylo tam již plno. Tonda, vedoucí naší výpravy, však neváhal a nocleh nám i tak našel. Složili jsme hlavy pod nedaleký převis a na ohni uvařili teplou večeři. Unaveni po náročném dni jsme zalezli do spacáků a upadli do hlubokého spánku. Následující ráno jsme na ohni připravili snídani, a jakmile byly naše saky paky zabaleny, pokračovali jsme v cestě. Čekal nás nejdelší úsek naší výpravy, takže jsme ji prokládali pauzami, kdy jsme hráli gamebook. Prošli jsme pod Troskami a pojedli v Rumcajsově jeskyni odkud jsme pokračovali směrem do Zámezí, kde na nás čekal náš nocleh. Rozdělali jsme oheň a vařili rýži k večeři, která si dala pěkně načas. Naštěstí jsme si čekání na jídlo krátili hraním gamebooku a tak jsme byli všichni spokojeni. Brzy k ránu nás probudila zima, a tak jsme oživili oheň a v kroužku pokračovali v hraní gamebooku, dokud nepřišel čas na snídani. Po ní totiž přišla řada na balení a v rychlosti jsme se dopravili na mši do Železnice. Pak nás už čekala jenom cesta na nádraží do Jičína a cesta vlakem zpátky do Litoměřic. Obsadili jsme uličku ve vlaku a většina z nás podlehla únavě a cestu zpět prospala. Nakonec jsme v pořádku dojeli a rozloučili se a každý z nás pak kráčel svým směrem.
Více fotek najdete zde.